top of page

ГОЛОВНА

Шановні колеги!

     Запрошую вас на сайт-щоденник директора школи. Чому саме щоденник? По-перше, тому що все моє життя пов'язане зі школою. По-друге, тому що постійно вчусь. По-третє, тому  що  хочеться розказати про свою школу, про наші досягнення. І, нарешті, є потреба систематизувати  власний досвід роботи, а також поділитися думками. 

     Сподіваюсь, що представлені наробки стануть вам у нагоді, а інформація про школу та мої нотатки не залишать байдужими.

ПРО РОБОТУ, ЖИТТЯ

І НЕ ТІЛЬКИ... 

Робота - це "спосіб перетворення світу на основі власних цінностей". (Айн Ред)

Є три правила життя: зміни, вибір і принципи

Життя не повино давати нам те, що ми хочемо, - це ми повині брати те, що воно нам дає, і при цьому дякувати, що це так, а не гірше. (М.Мітчелл)

Демократія обмежує права розумних, талановитих та працездатних на користь глупих, лінивих та бездарних, тому що такі складають більшість у будь-якому суспільстві.

(Б.Акунін)

Практично живу на роботі, а заробітна плата не підвищується. Мабуть, вираховують за проживання.

Якщо ви хочете побудувати корабель, не треба скликати людей, планувати, ділити роботу, доставати інструменти. Треба захопити людей мрією про безмежне море. Тоді вони самі побудують корабель 

(А. С.-Екзюпері)

Не бійтесь програвати. Переможці не бояться програвати. Невдачі - це частина дороги до успіху. Люди, що уникають невдач, уникають і успіху. (Р.Кійосаки)

Коли людина працює над собою, вона змінює світ навколо себе.

Намагайся працювати із тими, хто сильніше за тебе. Саме такі люди допомагають твоєму зростанню.

(У.-Е.Б'орндален)

Якщо б не мої вороги, я ніколи не стала б тим, хто я є.

Не забувайте: навіть якщо ви опинитесь на самому дні горя, якщо у вас не залишиться взагалі нічого, жодної живої душі навколо, -   у вас завжди є двері, в які ви можете постукатися ... Це - робота!

(Коко Шанель)

Там, де  всі горбуни, стрункість стає виродливістю

(О. де Бальзак)

Якщо ви щось робите непрофесійно і без любові, - це халтура; якщо професійно, але без любові, - це ремесло; з любов'ю, але непрофесійно, - це хобі; професійно та з любов'ю, - мистецтво.

Це не дитина повина вас розуміти, а ви її. Адже дитина ще не буда дорослим, а ви були дитиною

Діти не просять нас про народження - це ми мріємо про їхню появу, тому не можна нічого від них вимагати. Це ми повинні допомогти їм вижити в цьому світі.Дітям треба дати крила й коріння. Крила - щоб вони високо злетіли, а коріння - щоб їм завжди було куди повернутися.

Кожна людина щодня хоча б п'ять хвилин буває дурнем. Мудрість полягає в тому, щоб не перевищувати цей ліміт.

(Д.Карнегі)

Кожна людина щодня хоча б п'ять хвилин буває дурнем. Справжня мудрість полягає в тому, щоб не перевищувати цей ліміт.

(Д.Карнегі)

Будте зайняті. Це найдешевше з ліків на землі - й одне з найефективніших.

(Д.Карнегі)

Іноді треба обійти весь світ, щоб зрозуміти,що клад знаходиться біля твого дому.

(П.Коельо)

Якщо сильно забажаєш чого-небудь, увесь Всесвіт сприятиме тому, щоб твоє бажання здійснилось.

(П.Коельо)

Іноді ти повинен побігти, щоб побачити, хто побіжить за тобою. Іноді ти повинен розмовляти тихіше, щоб побачити, хто дійсно рислухається до тебе. Іноді ти повинен зробити крок назад, щоб побачити, хто стоїть на твоєму боці. Іноді ти повинен прийняти помилкові рішення, щоб побачити, хто залишиться з тобою, коли все руйнується.

(П.Коельо)

Іноді ти повинен побігти, щоб побачити, хто побіжить за тобою. Іноді ти повинен розмовляти тихіше, щоб побачити, хто дійсно рислухається до тебе. Іноді ти повинен зробити крок назад, щоб побачити, хто стоїть на твоєму боці. Іноді ти повинен прийняти помилкові рішення, щоб побачити, хто залишиться з тобою, коли все руйнується.

(П.Коельо)

Усе закінчується добре. Якщо все закінчилося погано, це ще не кінець.

(П.Коельо)

Немає недосяжних цілей - є високий коефіцієнт ліні.

НОВИНИ ОСВІТИ

МОН надало грифи підручникам для 9-го класу

Міністерство освіти затвердило перелік підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів, яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України». Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

УВАГА! КОНКУРС! "Умію вчити!"

ОУвага! Ініціювано проведення Всеукраїнського конкурсу сучасних освітян «Умію вчити», головною метою якого є створення онлайн-бази успішного досвіду використання вчителями педагогічних інновацій. Доступ до бази буде відкритий для всіх охочих.  Детальніше: http://short.media/education/vsieukrayins-kii-konkurs-osvitian © short.media

МОНУ оновить шкільні програми для 5-9-х класів

УУ Міністерстві освіти і науки повідомили про плани з оновлення програм для учнів 5-9 класів. Передбачається, що оновлені програми вже у травні цього року мають бути представлені на розгляд Колегії МОН.

У відомстві зазначають, що одним із пріоритетних завдань шкільної реформи визначено оновлення навчальних програм і запровадження компетентнісного підходу.

У відомстві наголошують, що у зв’язку з цим постає завдання подивитися на чинні програми для 5-9 класів під кутом зору компетентнісного підходу, а також щодо їх відповідності віковим особливостям учнів.

Графік ЗНО-2017

Дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році можна знайти ТУТ

Сертифікація вчителів

У МОН надано бачення системи сертифікації учителів, що буде впроваджено після ухвалення нового закону.Презентацію Міністерства освіти і науки України для Національної ради реформ можна знайти ТУТ

Проект Типового навчального плану для 10-11-х класів

О Міністерство освіти і науки запропонувало до громадського обговорення проект Типового навчального плану для 10-11 класів. Зміни мають стати чинними з 2018 року. Проект документа передбачає зміну підходів до формування переліку предметів в 10-11 класах і є першим кроком до формування профільної школи. Про новації проекту у роз’ясненні МОН можна дізнатися ТУТ.

Нова концепція старшої школи

Вперше у новітній історії незалежної України уряд затвердив Політичну пропозицію щодо реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». Акцент поставлено саме на загальну середню освіту, адже це той сегмент освіти, що охоплює всіх і завжди.Саме у контексті суспільних очікувань на новоякісну організацію освітньої справи і пропонується  ескізне бачення кардинально нової концепції діяльності старшої школи як окремої, профільної, ланки загальної середньої освіти. Детальніше...

Проект Закону "Про освіту"

 6 жовтня 2016 року  Верховна Рада прийняла проект закону "Про освіту" у першому читанні. За відповідне рішення проголосували 277 народних депутатів.​ Детальніше...

Нові правила пожежної безпеки для навчальних закладів

    Сьогодні, 30 вересня, вступив в силу наказ МОНУ від 15.08.2016 №974, яким затверджено нові правила пожежної безпеки для закладів системи освіти України

ЗНО-2017 розпочнеться 23 травня

    Зовнішнє незалежне оцінювання випускників шкіл та осіб, які вступатимуть до вищих навчальних закладів у 2017 році розпочнеться 23 травня та триватиме до 16 червня. Відповідні дати визначені наказом МОН, яким затверджений календарний план підготовки та проведення ЗНО в 2017 році.

Презентовано Концепцію нової української школи

О Концепцію «Нової української школи» – ідеологію реформи середньої освіти, що почне діяти в 2018 році, сьогодні, 18 серпня 2016 року, під час педагогічної конференції «Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік» в Будинку Уряду презентувала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Концепцію можна знайти ТУТ.

Підручники для 8 класу

ОБезкоштовні електронні версії підручників для 8 класу видавництва "Генеза" за новою програмою 2016 року можна знайти ТУТ 

Перелік нормативних документів для організації освітнього процесу в 2016/2017 навчальному році

О Усі нормативні документи для організації роботи загальноосвітнього навчального закладу в 2016/2017 навчальному році. Детальніше.

Перелік рекомендованої літератри для навчання учнів

Міністерство освіти і науки надіслало переліки навчальної літератури, що мають відповідний гриф МОН, для використання у школах в 2016/17 навчальному році. Скачати ТУТ. 

Оновлені навчальні програми для початкової школи

О чем иМОНУ оприлюднило оновлені навчальні програми для 1-4 класів. Усі програми ви можете знайти ТУТ

Методичні рекомендації для проведення першого уроку в 2016/2017 навчальному році

О чем идет речь?Тема першого уроку 2016/2017 навчального року - "Щоб у серці жила Батьківщина". Методичні рекомендації для проведення першого уроку ТУТ 

Навчальний календар на 2016/2017 навчальний рік

О чем и2016/2017 навчальний рік розпочнеться у четвер 1 серпня 2016 року і триватиме по 26 травня 2017 року включно. Загальна тривалість навчального року складе 275 днів, з яких 165 будуть навчальними, а 108 припадкть на канікули, вихідні та свята. Детальніше.

Лист МОНУ про структуру та навчальні плани 2016/2017 навчального року

О 09.06.2016 МОНУ опубліковано Лист №1/9-296, яким визначано структуру та особливості формування робочих навчальних планів  у 2016/2017 навчальному році. Детальніше... 

Розпочато обговорення нових програм для початкової школи

О Міністерство освіти і науки розмістило для громадського обговорення програми для учнів початкових класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання. Детальніше...

МОНУ затвердило перелік підручників для 8-го класу

О Міністром освіти і науки підписано наказ, яким затверджено перелік підручників для 8 класу, що будуть друкуватися за кошти державного бюджету в 2016 році. Детальніше...

Лілія Гриневич призначена на посаду міністра освіти і науки України

ОНовим міністром освіти і науки призначено голову комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілію Гриневич. Детальніше...

МОНУ оприлюднено розвантажені програми для 10-11-х класів

О чеМіністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених програм для учнів 10-11-х класів. Детальніше... 

Нове Положення про індивідуальне навчання в школі

      Міністерством освіти і науки затверджено нове Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Детальніше...

Концепція створення мережі опорних шкіл

О     Міністерство освіти і науки України презентувало концепцію створення мережі опорних шкіл. Основна мета створення опорних шкіл - забезпечення якості освіти, рівного доступу до якісної освіти, а також вирішення питання ефективності використання ресурсів. Детальніше...

Проведення ДПА у 2016 році в основній школі (9 клас)

     У 2015/2016 навчальному році ДПА учнів 9-го класу проводиться з трьох предметів. Детальніше...

Графік проведення ДПА школярів у 2016 році

     Дати проведення ДПА в початковій, основній та старшій школі. Детальніше...

ДПА-2016 з іноземних мов у старшій школі (11 клас)

      Порядок проведення ДПА учнів 11-х класів з іноземних мов у 2016 році. Детальніше...

Please reload

bottom of page